Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Gümrükleme Servisi

Gümrükleme Servisi

Ürünlerinizin gümrük işlemlerinden onaylı geçerek serbest dolaşıma çıkması için birkaç kademeden oluşan işlemlerden geçmesi gerekiyor. Bu işlem için ilk önce uluslararası lojistiğinin sorunsuz olması ve gümrüklerden geçebilmesi için evraklar hazırlanmaktadır.

MGL International Moving ile Tüm Avrupa'da gümrükleme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz..

gümrükleme servisi

Gümrükleme Servisi

Gümrükleme hizmetleri gümrük müşavirliği bulunan firmalar sunmaktadır. Gümrük işlemlerinin gerçekleşmesi açısından gümrük müşavirlerine vekaletname verildikten sonrasında, müşavirler kendileri hareket ederek vekalet veren kişilerin hesaplarına gümrük idarelerine hareket etmektedir.

Yapmış oldukları işler gümrük beyannamesi verilmeden öncesinde Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu yani GTİP tespiti gerçekleşmesi, eşyaların tutulacakları gümrük rejim durumuna göre vergi ve prosedürlerin analizi, alınması gerekli olan izin ve de uygunluklar bulunuyorsa bunların başvuru yapılması ve takip durumları, danışmanlık, gümrük beyanname verilmesi, eşya muayeneleri, numune alınması, laboratuvar tahlili yapmak açısından takip, idaresinden teslim alınması, eşyaların yurt dışı edilmesi için gereken işlemlerin taşınması gibi pek çok gümrük işlemleri gerçekleştirmektedirler.

Gümrükleme Ücreti Ve Masrafı Nedir

Gümrük müşavirleri yapmış oldukları işler açısından her yıl yenilenip yayımlanmakta olan tarife altında bir ücret bulunmaması koşulu ile çeşitli bulunan kodlar ve de adlar altında gümrük müşavirlik ücreti almaktadırlar. Gümrükleme ücretleri kapsamında;

  • İthalat işlemleri yapılması
  • İhracat işlemleri
  • Gümrük antrepo işlemleri
  • Transit işlemleri
  • Özellik arz etmekte olan durumlar
  • Danışmanlık ücretleri de alınmaktadır.

Gümrük müşavirlik hizmetlerine ek olarak firma gerçekleştirilen gümrük işlemleri açısından acentelere, geçici depo yerine ve nakliye firmalarına da ücret ödemektedir. Ayrıca gümrük idarelerine gümrük vergileri, KDV, ÖTV. Damga vergileri, KKDF, bandrol ücretleri, fazla mesai ücreti, laboratuvar tahlil ücretleri ve yolluk ücretlerini de ödemektedir.