Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Paketleme & Ambalaj

Paketleme & Ambalaj

Uzman ekiplerimiz ile ürünlerinizin taşıma kategorisine göre paketlemesini yaparak, hangi araç tipi ile gönderilecekse zarar gelmemesi için en uygun seçeneği kullanıyoruz. Ekibimiz, yüksek özen ve hijyen ile paketleme işlemlerinizde karmaşıklığa son verecektir.

Ofis taşımalarınızda ise evraklar, dosyalar derken işin içinden çıkılmaz bir hal alır. MGL Moving ise tüm dosyaları alındığı şekilde paketleyerek bilgi kaybolmasına engel olmaktadır.

Paketleme lojistik sektörü içerisinde yer alan önemli noktalardan sadece biridir. Normal paketlemenin yanında lojistik paketleme işleri oldukça önemlidir. Bu gerçekleşen işleme ambalajlama işlemi de denmektedir. Farklı materyallerden oluşan ambalajlama iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bu şekillere birincil ambalaj ve ikincil ambalaj denmektedir.

Paketleme

Birincil olarak yapılan ambalajlama doğrudan korumaya yönelik olarak gerçekleşmektedir. Ürünün dış tehlikelerden hem korunması hem de zarar görmemesi açısından yapılmaktadır. Taşıma sırasında eşyalar bazı risklerle karşı karşıyadır. Darbeler ilk sırada yer almaktadır. Nakliye gerçekleşirken oluşan bu olumsuz durumların en az düzeye indirilmesi ya da ortadan kaldırılması açısından paketleme gerçekleşmektedir. Asıl ambalajlamaya birincil ambalajlama denmektedir.

İkincil ambalajlama da ilk ambalajlamayı koruyacak şekildedir. Ayrıca ikincil ambalajlama depolama ve taşınma işlemlerini de kapsamaktadır. Bu işlevler yapılırken gerek iş gücünden gerekse de işçiden tasarruf edilmektedir.

Lojistikte Ambalajın Önemi Nedir

Ürünü doğrudan bir şekilde saran, kırılma ya da darbe gibi tehlikelere karşı olarak taşınma ve depolama sırasında ürüne koruma sağlayan ambalajlamaya paketleme denilmektedir. Taşıma sırasında eşyalar ulaştırılmak istenen yerlere kusursuz ve de hasarsız bir şekilde götürülmek istendiğinden dolayı paketleme kadar lojistikte de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Uluslararası evden eve nakliye işlemleri, yük taşıma işlemleri, şehir içerisinde ya da ülke dışında nakliye gibi durumlarında kişiler çoğunlukla paketleme hizmetlerinden yararlanmayı istemektedirler. Bu şekilde eşyalar herhangi bir oluşacak zarara uğramadan ve sağlam olarak istenen herhangi bir yere ulaşması sağlanacaktır.