Yükleniyor
Whatsapp Hattımız

Sigorta Hizmeti

Taşınması planlanan ithalat ihracat ürünlerinin CMR sigortasına ek olarak full sigorta yapmak için MGL international moving ile irtibata geçerek bunu hayata geçirebilirsiniz. Ürünlerinize siz değerli müşterilerimizin isteği üzerine binbir opsiyonlu sigorta hizmetleri vererek, gelecek en ufak hasardan bile sizleri mahrum ediyoruz. Genel olarak Lojistik sürecinde CMR sigortasının zati eşya hasarını karşılamaması nedeniyle mağdur olmayın. MGL international moving ile iletişim halinde uzman ekiplerimizin bilgi ve birikimiyle kişisel eşyalarınızı en ufak olumsuzluktan koruyabilirsiniz.

Sigorta Hizmeti

Sigorta Hizmeti

Lojistik ve nakliye işlerini yürütülmesi oldukça karmaşıktır. Bu karışıklık içerisine sigorta da eklenmektedir.

Sigorta hizmeti kapsamında;

  • Kayıp ve hasarlı olmayan kargo sorumluluğu
  • Hatalar ve eksikler açısından sorumluluğu (gecikme durumları ve de yetkisiz ya da başarısız olarak gerçekleşen teslimat dahildir)
  • Üçüncü şahıslara karşılık sorumluluğu
  • Mevzuat ihlalleri açısından teminat alınması (gümrük de yaşanan sorunlar, kirlilik ya da iş güvenliğinde yaşanan sorunlar)
  • Gerektiğinde dezenfeksiyon, karantina ve de kirlilik kontrolleri sorumluluğu. Kazalardan sonrasında elden çıkarma durumu maliyetlerinin karşılanma durumu
  • Savunma da harcanan maliyetler; üçüncü tarafların da dahil oldukları ve de tedarik zincirin de yaşanan kayıp, zarar ve de yönetmelik ihlali sorumluluğunu sigortaları yer almaktadır.

Bu durumla beraber her kuruluş kapsamı, coğrafi konumu, müşteri tabanı ve lojistiği içeren rejim, tipik gereksinimler içerisinde bile önemli olan risk farklılıkları anlamına gelmektedir.

Sigorta Temeli Nedir

Taşıma, depolama ve de dağıtım hizmetleri açısından ortak olan politika unsurları içerisinde, genel merkezi olan riske karşı olarak sigortalama yapan Ticari Genel Sorumluluk ile müşteriler ile çalışma yaparken karşılaşılan bir mesleki sorundan korumakta olan Hata ve İhmaller politikası yer almaktadır.

Nakliye işini yapanlar transit sırasında araçlar içerisinde kaybolan ya da hasara uğrayan malların kapsamında bulunan bir araç kargo poliçesine sahip olmalıdır. Bu durum, Uluslararası içerisinde çalışan ağır vasıta sürücüleri açısından oldukça gerekli bir durumdur.