MGL Moving

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı Nedir ?

İnsanların kişisel kullanım için aldıkları ve kullandıkları eşyaların genel adı zati eşyadır. Ev ya da Ofis için kullanılmış olan ürünler ve şahıs üzerindeki kullanılmış araçlarda zati eşyalara örnektir. Bu eşyaların yurtdışına taşıma işlemine, uluslararası zati eşya taşımacılığı denilmektedir. Genel olarak iş akdini veya eğitim hayatını yurtdışında devam ettirecek olan vatandaşlarımız bu konuda lojistik desteğe ihtiyaç duyar.

Zati Eşya Taşımacılığı Ön Süreç

Zati Eşya Taşımacılığı ülkemizde hızla gelişen bir lojistik alandır. Müşterilerin öncelikle gönderilecek olan eşyaların toplam m3 miktarı, eşyanın paketleme ve ambalajı konusunda işlemleri yaparak, çeki listesi düzenlenmelidir. Bu işlemler ile beraber belirli bir zati eşya lojistik hizmeti veren uluslarası kişisel eşya taşımacılığı firması ile anlaşıp lojistik planı oluşturulmalıdır.

Yurtdışı Zati Eşya Taşıma

Müşterinin yurtdışına taşınacak eşyalarının sorunsuz gönderilmesi için belirli evraklar ve prosedürlerin hazırlanması ve hazır olması gerekmektedir. Zati Eşyanın taşınması için teslim ülkesinin konsolosluğundan nakil izin belgesi alınmalıdır. Alıcının teslim ülkesinde oturumu olması gerekmektedir. İlgili tüm eşyaların çeki listesi düzenlenmelidir. Teslim ülkesinin lojistik kurallarına hakim, zati eşya taşımacılığı konusunda uzman bir firma ile anlaşılmalıdır.

Kişisel Eşya Taşımacılığı Firma Seçimi

Zati Eşyasını taşıtmak isteyen müşterilerin firma seçiminde dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Yurtdışı zati eşya taşıyan firmalar müşterilerine paketleme, ambalaj, depolama, sigorta, kapıdan kapıya teslim ve yurtdışı kurulum montaj hizmetleri vermektedir. Tüm dünya ülkelerine zati eşya lojistik hizmeti veren firmalar, Türkiye'den ya da Türkiye'ye eşyalarını güvenle ilgili ülke lojistik kurallarına göre taşımayı gerçekleştirebilirler.

Yurtdışı Eşya Taşımacılığı Yolları

Müşteriler zati eşya taşımacılığı talebi için uygun maliyet üstün kalite için birkaç lojistik yolunu seçebilir. Yurtdışı eşya taşıyan firmalar karayolu taşımacılığı dışında denizyolu ve havayolu lojistik seçeneklerinide müşterilerine sunmaktadır. Günümüzde Denizyolu Konteyner taşımacılığı yüksek talep görmeye başlamıştır.

Zati Eşya Taşıma Fiyatlandırması

Müşterilerin en çok merak ettiği yurtdışı eşya taşıma maliyetleridir. Fiyatlandırmalar müşterin isteğine göre paketleme, kurulum ve montaj, gümrükleme, iç nakliye, depolama, eşyanın hacmi ve gönderilen ülkenin taşıma kurallarına göre değişim göstermektedir. Zati eşya taşımacılığı fiyatlarında net bilgi almak isterseniz, yurtdışı eşya taşıma firmasının uzmanları ile irtibata geçmelisiniz.

Lojistik fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün.

Zati Eşya Taşımacılığı